Eskişehir’de Üç Fuarın Birden Açılışı Yapıldı

Eskişehir’de Üç Fuarın Birden Açılışı Yapıldı

Eskişehir’de Üç Fuarın Birden Açılışı Yapıldı

ETO-TÜYAP Eskişehir EV’leniyoruz, Mobilya, Kozmetik ve Kişisel Bakım 2019 Fuarları’nın açılışı, Vali Özdemir Çakacak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 
ETO-TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen açılış programında konuşan Vali Çakacak, “İlk ziyaretçilerine Aralık 2018’de kitap fuarı ile kapılarını açan Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi ilimiz adına büyük bir eksikliği gidermiştir. Önümüzdeki yıllarda burasının ilimiz ve bölgemiz için nice övünç duyulacak organizasyona imza atacağından kuşku duymuyoruz.” dedi.
 
Fuarların sektördeki büyümeye büyük katkı sağladığını dile getiren Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi:
 
“Esasen biz fuarlara ilimizin ve bölge illerimizin ekonomisine, sanayisine, ticaretine, turizmine, sosyal ve kültürel hayatına katkılar sunacak unsurlar olarak bakıyoruz. Çünkü fuarlar düzenlendikleri ilin ve çevre illerin ekonomisine önemli katkılar sağlarlar. İlgili sektörlerin büyümesini ve o sektörlerdeki istihdamın artmasını desteklerler. Tüm bunların yanında fuariçi organizasyonlardaki kültürel aktiviteler sayesinde ilimizin ve çevre illerin sosyal hayatına da önemli kazanımlar sağlamış olurlar.
 
Bugün açılışını yapmakta olduğumuz fuar, modern yaşamın beraberinde getirdiği, ihtiyaç duyulan tüm ürün ve hizmetleri tek çatı altında toplamaktadır. Evlilik hazırlığı yapan çiftlerimiz ile evlilik düşünen kardeşlerimiz için ve bu sektörde faaliyet gösteren iş insanlarımız için birçok fırsatı sunmaktadır.
 
Fuarlar, ticari anlaşmaların, bağlantıların yapıldığı doğrudan satışın yapıldığı yerdir. Satışın yapıldığı yerde üretim olur, üretimin olduğu yerde istihdam olur. Ticari anlaşmaların yapıldığı yerde bizim de en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey istihdam ve üretimdir. Fuarlar, istihdam ve üretime yapmış olduğu bu katkılardan dolayı bizleri mutlu etmektedirler.
 
 Fuarlar sadece sektörde dünyadaki gelişmelerin izlendiği; takip edildiği; yeni ürünlerin daha geniş piyasalara tanıtıldığı, ticari bağlantıların yapıldığı yerler değil; aynı zamanda ilin tanıtımına ve turizmine katkı sağlamakta, fuar süresince bu hareketlilik şehrin ekonomisine olumlu katkı yapmaktadır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle EV’leniyoruz, Kozmetik, Kişisel Bakım ve Mobilya Fuarı’nın ilimiz ve çevre iller için hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi bir kez daha saygı ve sevgi ile selâmlıyorum.”
 
Konuşmalardan sonra Eray Köseoğlu tarafından hazırlanan gelinlik defilesi sunuldu. Ardından fuarın açılış kurdelesini kesen Vali Çakacak ve beraberdeki protokol üyeleri fuar alanındaki stantları gezdi.
 
Eskişehir’de ilk kez düzenlenen ve 80’in üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleştirilecek olan fuarlar, 24 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek. 

Kaynak: http://www.eskisehir.gov.tr/eskisehirde-uc-fuarin-birden-acilisi-yapildi